آشنایی با شرکت ESRI

شرکت ESRI یک شرکت بین‌المللی تولید کننده نرم‌افزارهای مرتبط با GIS و داده‌های مکانی می‌باشد. در حال حاضر بیش از یک میلیون کاربر در بیش از 350000 شرکت و سازمان در دنیا از محصولات این شرکت استفاده می‌نمایند. در بین استفاده کنندگان محصولات این شرکت، اسامی سازمانهای فدرال و سازمانهای مسئول تهیه نقشه در بیش از 50 ایالت آمریکا به چشم می‌خورد. دفتر مرکزی این شرکت در رد لندز کالیفرنیا آمریکا قرار دارد. این شرکت دارای 10 دفتر در ایالات متحده می‌باشد و دارای 80 نمایندگی در خارج از ایالات متحده می‌باشد. لازم به ذکر است که این شرکت در بیانه‌ای اعلام کرده است که نام این شرکت ez-ree تلفظ می‌شود. شرکت ESRI با استفاده از محصولات خود توانسته حدود 40 درصد از بازار نرم افزارهای GIS دنیا را در اختیار بگیرد.

مدیر عامل و بنیان گذار شرکت

آقای جک دنجرموند مدیر این شرکت پسر یک مهاجر هلندی است. او با کمک همسر خود لورا این شرکت را در سال 1969 به عنوان یک شرکت مشاور کاربری زمین تأسیس کرد. ارتش امریکا در چند سال گذشته برای تقویت یکی از واحدهای تازه تأسیس اش بنام واحد اطلاعات مکانی با این شرکت قراردادهای نسبتاً بزرگی منعقد کرده که مبلغ این قراردادها سالانه در حدود 160 میلیون دلار تخمین زده می‌شود. جک دنجر موند
جک دنجر موند
جک دنجر موند و همسرش
جک دنجر موند به همراه همسرش
یاران قدیمی جک دنجر موند
یاران قدیمی جک دنجر موند در شرکت ESRI
آقای جک دنجرموند علاوه بر تحصیلات دانشگاهی خود دارای 13 دکترای افتخاری از دانشگاههای مختلف دنیا می‌باشد. آقای دنجرموند در سال 2010 میلادی در سنگاپور توانست برنده Global Citizen Award 2010 شود. او مدرک خود را از دست دکتر عباس رجبی فرد دریافت نمود. دکتر رجبی فرد رئیس ایرانی دپارتمان SDI دانشگاه ملبورن استرالیا و رئیس وقت مرکز SDI جهانی است.
دکتر عباس رجبی فرد در حال اهدای تقدیرنامه به جک دنجر موند

لینکهای مفید: GIS چیست؟ خدمات GIS شرکت آرمان ژئوماتیک سایت شرکت ازری
نظرات شما: