آموزش GIS به افسران پلیس و آتش نشانان امارات متحده عربی

استفاده از GIS در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یکی از کشورهای پیشرو در زمینه استفاده از تکنولوژی GIS می‌باشد. از جمله موارد استفاده دولت امارات از GIS در این کشور عبارت است از:
  • افزایش سرویسهای دولت الکترونیک
  • مدیریت امنیت ملی
  • مدیریت برنامه ریزی شهری
  • مدیریت شبکه حمل و نقل شهری

آموزش GIS در امارات متحده عربی

از اواخر سال 2012 میلادی آتش نشانان و افسران و ماموران امنیتی وزارت کشور و پلیس ابوظبی، در یکی از مراکز آموزش مجاز شرکت ازری که به تازگی در ابوظبی افتتاح شده است،آموزش های جامعی را در ارتباط با آشنایی و کاربرد تکنولوژی GIS در زمینه های کاری خود می گذرانند. آموزش GIS عمدتاً در مورد راه های بهره گیری از GIS برای افزایش سطح امنیت و رفاه جامعه می‌باشد. به گفته سهیل العبد، مدیر دفتر شرکت ESRI در منطقه خاورمیانه و آفریقا، دوره های برگزار شده در این مرکز آموزشی جدید ازری در واقع مربوط به یکی از واحد های پلیس ابوظبی می باشد که بنام “مرکز GIS برای امنیت” می باشد. این مرکز آموزشی که در نوع خود در منطقه #خلیج_فارس منحصر بفرد می باشد، و بیشتر به منظور پشتیبانی از سازمان های مختلف امنیت ملی امارات متحده عربی برای بهره مندی نیروهای امنیتی این کشور از مزایا و امکانات مختلف مبتنی بر داده های مکانی می باشد، راه اندازی شده است.

سرفصلهای آموزشی

سر فصلهای آموزشی این دوره ها بیشتر در زمینه پیاده سازی مراکز وقوع جرائم بر روی نقشه و تحلیل این نقشه ها، به منظور پیشگیری و تأمین امنیت هر چه بیشتر شهروندان وهمچنین شبیه سازی عملیات جستجو و امداد و نجات و آتش سوزی برای آتش نشانان بر روی نقشه های GIS می باشد. شرکت ازری مسئول آموزش GIS مربیان این دوره های آموزشی و اعطای گواهینامه به این افراد بوده است. همچنین این شرکت مسئول تأمین و پشتیبانی نرم افزارهای مورد نیاز در این دوره های آموزشی می باشد. از مواردی که افراد شرکت کننده در این دوره ها فرا می گیرند عبارتند از: ArcGIS مقدماتی و پیشرفته، به اشتراک گذاری داده ها در شبکه های درون سازمانی و محیط وب. شرکت ازری
شرکت ازری
آموزش GIS
لینکهای مفید: GIS چیست؟ خدمات GIS شرکت آرمان ژئوماتیک آشنایی با شرکت ESRI سایت شرکت ESRI
نظرات شما: