استفاده از GIS در گیاه شناسی آمریکا:

هدف استراتژیک انجمن باغهای گیاه شناسی آمریکا جمع آوری، ثبت، مدیریت و به اشتراک گذاری اطلاعات گونه های گیاهی نادر و با ارزش موجود در باغهای عضو این انجمن در سرتاسر خاک ایالات متحده آمریکا می‌باشد. برای رسیدن به این هدف این انجمن با شرکت ESRI همکاری می‌کند.

تفاهم نامه همکاری انجمن باغهای گیاه شناسی آمریکا(APGA) و شرکت ESRI

این انجمن قبلا تفاهم نامه ای با شرکت ESRI به منظور تهیه نقشه‌های مربوط به محدوده این باغها و پارکهای حیات وحش در محیط GIS ، منعقد کرده بود. و اخیرا با تمدید این تفاهم نامه سعی در توسعه همکاریها بین کارکنان و محققین این باغها با کارشناسان شرکت ESRI نموده است.

مفاد تفاهم نامه

این تفاهم نامه جدید شامل موارد زیر است:
  • آموزشهای رایگان
  • ارائه کتب آموزشی مرتبط با GIS
  • شرکت در کنفرانس بین المللی کاربران شرکت ESRI
کنفرانس ESRI به مدت یک هفته و با حضور صدها کارشناس GIS از سراسر دنیا برگزار می‌شود. شرکت ESRI با این کار سعی در تشویق مسئولین انجمن باغهای گیاهشناسی آمریکا به ادامه همکاری با شرکت ESRI نموده است. برنامه‌های گوناگون GIS توسط شرکت ESRI تهیه شده که استفاده از GIS در گیاه شناسی در آمریکا را امکانپذیر می‌کند. این برنامه ها این امکان را به بازدید کنندگان و محققین فعال در حوزه گیاه شناسی داده است که به راحتی و با استفاده ازاینترنت و تلفنهای هوشمند خود در مورد هر یک از گونه های گیاهی مورد نظر خود که در این باغها موجود می‌باشند، اطلاعات لازم از جمله نام گیاه، روش های نگهداری و تکثیر و…. را کسب کنند. و بتوانند با مدیران ابن باغ ها براحتی ارتباط برقرار کنند.
GIS در گیاه شناسی
نقشه های تهیه شده
     کنفرانس کاربران ESRI
کنفرانس کاربران ESRI
نقشه های تهیه شده
نقشه های تهیه شده

لینکهای مفید: GIS چیست؟ خدمات GIS شرکت آرمان ژئوماتیک دانلود افزونه رایگان arcbrutile برای Arc GIS سایت شرکت ESRI
نظرات شما: