توتال استیشن لایکا نوا محصول جدید شرکت لایکا:

شرکت لایکا از محصول جدید خود توتال استیشن Leica Nova MS50 رونمایی کرد.

شرکت Leica

شرکت لایکا (Leica) سوئیس بیش از 200 سال تجربه در تولید تجهیزات ژئوماتیک و نقشه برداری دارد. به گواهی بسیاری از مهندسین نقشه بردار این شرکت اولین و بهترین تولید کننده تجهیزات نقشه برداری در دنیا می‌باشد. این شرکت در 4 ژوئن 2013 در لاس وگاس آمریکا اعلام کرد که نسل جدید توتال استیشن ها با نام Leica Nova به بازار خواهد آمد. نوا در نجوم به معنی ستاره‌ای‌ كه‌ نور آن‌ زیاد شده‌ می‌باشد. بعد از معرفی توتال استیشن سری Flexline و سری Viva، لایکا این توتال ترکیبی را راهی بازار کرده است. بدون شک این توتال استیشن نقطه عطفی در تجهیزات اندازه گیری و علوم ژئوماتیک می‌باشد.

توتال استیشن لایکا نوا

برای اولین با در دنیا شرکت لایکای سوئیس، توتال استیشن Leica Nova را معرفی کرده است.این توتال استیشن دارای 4 قابلیت کلیدی می‌باشد:
  • موتورایز
  • قابلیت تصویربرداری
  • سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS-GNSS)
  • لیزر اسکنر 3 بعدی
توتال استیشن لایکا نوا

توتال استیشن Leica Nova MS50

توتال استیشن Leica Nova MS50 یک راهکار پیشرفته با تکنولوژی پیشرفته اندازه‌گیری است. کیفیت و دقت غیر قابل رقابتی را برای طیف کاربردهای مختلفی فراهم می‌کند. از جمله آنها: اندازه گیری در یک کارگاه ساختمانی، محاسبه حجم، مانیتورینگ و میکروژئودزی سد، پل یا تونل، ذخیره کردن صحنه تصادف با عکاسی دیجیتال و اسکن کردن نمای یک سازه. که همگی توسط توتال استیشن Leica Nova MS50 فراهم آمده است.

توتال استیشن لایکا نوا مدل MS50 اولین توتال استیشن چندایستگاهی برای طیف بی سابقه از کاربردها:

برای اولین بار در توتال استیشن لایکا MS50 تمامی اندازه گیریهای مهم در یک دستگاه ادغام شد. تا درهای جدیدی رو به دنیای اطلاعات مکانی باز شود. تمامی کاربردها شامل لیزراسکنینگ 3بعدی دقیق، توتال استیشن دقیق و موتورایز، تصویر برداری دیجیتال و سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS-GNSS ) همگی در جدیدترین توتال استیشن لایکا گرد هم آمده است. تکنولوژی جدید MergeTEC قابلیتهای سخت افزاری را با راهکارهای فشرده مدیریتی ترکیب می کند، عکسها با اسکن ها بهنگام شده و داده های برداشتی لیزر اسکنر به اندازه گیریهای توتال استیشن متصل شده تا بهترین راه را برای مدیریت داده 3 بعدی مهیا شود. اطلاعات جمع آوری شده

Leica Nova اطلاعات جمع آوری شده توسط توتال استیشن

منبع خبر: سایت شرکت ژئو سازه ثریا

لینک های مرتبط

نقشه برداری زمینی چیست؟
خدمات نقشه برداری شرکت آرمان ژئوماتیک
سایت شرکت Leica
نظرات شما:
نظر آقا یا خانم قاسم قرباندوست :
سلام خسته نباشی از گیلان یکی از دوستان میخواد از آلمان جی پی اس سه فرکانسه برام بیاره اما میگه امکان داره اینجا کارایی نداشته باشه میخوام نظرتون در این باره بپرسم؟
پاسخ مدیر سایت :
با سلام من در این مورد صاحب نظر نیستم فکر می کنم بهتره از فروشندگان تجهیزات اطلاعات بگیرید.موفق باشید
نظر آقا یا خانم اصفهانی :
آیا جی پی اس این دستگاه قابلیت اتصال به سامانه شمیم را دارد؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام بله این قابلیت را دارد.
نظر آقا یا خانم مرشدیان :
باسلام وادب : ایا توتال استیشن Leica Nova MS50وارد ایران شده ؟قیمت آن چقدر است ؟ایا مانند اسنکرهای لیزری مثل ریگل ..کارایی دارد ؟ممنون
پاسخ مدیر سایت :
با سلام مطلب از سایت لایکا ترجمه شده است. برای اطلاعات بیشتر به نمایندگیهای لایکا در ایران مراجعه بفرمایید. احتمالا شرکت ژئوبایت نماینده لایکا در ایران باشه. موفق باشید.
نظر آقا یا خانم علی اکبر پرنا :
سلام و عرض ادب دارم خدمت کارکنان این سایت تفاوت بین ارتفاع نقاط که توسط لیول دریافت میگردد و ارتفاع نقاط که توسط جی پی اس ایستگاهی دریافت میگردد در چیست؟
پاسخ مدیر سایت :
با سلام ارتفاعی که از GPS به دست می آید ارتفاع ژئودتیک یا ارتفاع از بیضوی مبنا هست. در صورتیکه ارتفاع بدست آمده با ترازیابی مستقیم با مبنای ارتفاعی نقاط سازمان نقشه برداری کشور ارتفاع ارتومتریک یا ارتفاع از ژئویید را نشان می دهد. این دو مقدار با هم اختلافی دارند که نشاندهنده جدایی بیضوی از ژئویید در نقطه مورد نظر می باشد.
نظر آقا یا خانم علی اکبر پرنا :
سلام و احترامات خدمت همه شما عزیزان سوال من منحیث یک نقشه بردار این است که چرا در زمان نقشه برداری تمام دیتا و یا نقاط را توسط جی پی اس ایستگاهی جمع آوری نمیکنند که فقط چند نقطه محدود را توسط جی پی اس ایستگاهی میخوانند و متباقی را با توتل استیشن. در حالیکه میگن دقت جی پی اس نسبت به توتل استیشن بالاست پس وقتی دقت آن بالاست باید همه ساحه با جی پی اس استیشن گرفته شود؟ سوال بعدی من این است که چرا چند نقطه محدود را با جی پی اس ایستگاهی میخوانند و متباقی را بخاطر دریافت ارتفاع مطلقه از لیول کار میگیرند ؟
پاسخ مدیر سایت :
با سلام هریک از ابزارهای نقشه برداری و روش بکارگیری آنها ویژگیهای خاص خود را دارند که یک نقشه بردار با توجه به تجربیات خود بهترین ابزار و روش را انتخاب می کند. بطور خلاصه استفاده از GPS ایستگاهی به روش استاتیک زمانبر و پر هزینه است. اما برای مشاهدات نقاط کانوای نقشه برداری بسیار مناسب است چون مختصات نقاط را در سیستمهای جهانی نظیر UTM محاسبه می کند. توتال استیشن برای برداشت جزئیات مناسبتر است چون سرعت بالاتری دارد. سوال دوم شما مفهوم نبود.
نظر آقا یا خانم سید رحمن قاسمی :
باسلام و آرزوی سلامتی و موفقیت فکر میکنم لازم باشد نحوه عملکرد و استفاده از این دستگاه را بطور خلاصه و کاربردی برا ی کاربران و بخصوص نقشه برداران زحمت کش به نمایش و یا بصورت تشریحی بیان کنید. قبلا از زحمات شما سپاسگزارم.
پاسخ مدیر سایت :
آقای قاسمی عزیز این سری از توتال استیشنهای لایکا به دلیل قیمت بالایی که دارند به تعداد بسیار محدودی در کشورمان وارد شده اند. متاسفانه شرایط اقتصادی نامناسب و تحریمها مانع ورود ابزارهای با تکنولوژی بالا به کشور می باشد. همانطوریکه می دانید در حال حاضر محصولات ساخت کشور چین در کشور بیشتر مورد استفاده است. از محصولات لایکا هم محصولات قدیمی سری TC و سری TS در کشور مورد استفاده می باشند.